Muğla Tatil Yerleri

Muğla Bodrum

 

Bodrum, Muğla ilinin en fazla gelişmiş bölgelerinden birisi konumundadır. Özellikle Türkiye’nin ve hatta dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri konumunda olan ilçe, yaz aylarında yerli ve yabancı birçok insana ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum şuan için Muğla ilinin en fazla nüfusa sahip ilçesi olarak bilinmektedir. Son yapılan sayımlara göre Bodrum’un 155 bini aşan bir nüfusu bulunmaktadır.

 

Bodrum özellikle yaşam standartları bakımından oldukça gelişmiş bir ilçedir. Yapı bakımından ilçe son derece lüks bir yapıdadır. İlçe genellikle lüks oteller, villalar ve şık mekanların yanı sıra dünyada eşi benzeri olmayan doğal koylarla çevrilidir. Tüm bunlar Bodrum’u önemli bir turizm merkezi haline getirmektedir. Gelişmiş yapısı nedeniyle Bodrum ilçesi toplu taşıma konusunda da son derece ileri bir düzeydedir. Özel ve belediye taşıtları ile birlikte gün içinde sürekli olan Bodrum içinde seyahat edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Bodrum şehirlerarası yolculuğa da son derece müsait bir ilçedir. Muğla’nın hava ulaşımının çoğu burada bulunan havalimanı üzerinden yapılmaktadır. Bodrum’a kara yolu, deniz yolu ve hava yolu ile her şekilde seyahat edebilmek mümkündür.

 

Bodrum iklim olarak da Ege ve Akdeniz bölgelerinin karışımı niteliği gösterir. Bu nedenle Bodrum mikroklima bölgeler arasında yer almaktadır. Yaz ve kış aylarında ilçede nem oranı hiç yok denecek kadar az olmaktadır. Bu da özellikle Bodrum’a iklim koşullarını son derece elverişli hale getirmektedir. Yazlar genellikle sıcak ve kurak, kışlar da ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bodrum’a son 40 yılda sadece 1 kez kar düşmüştür. İlçe konumu bakımından kar yağışını neredeyse hiç görmemektedir.

 

İlçede bulunan lüks oteller, turizmin en belirgin nitelikleri olmaktadır. Bu lüks oteller her yıl binlerce kişiyi ağırlamaktadır. Bodrum koyları da doğal güzellikleri bakımından insanları cezbeden bir diğer önemli özellik olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra Bodrum özellikle tarihi bakımdan da çok önemli bir ilçe konumundadır. İlçede yer alan birçok önemli kalıntı, insanlar tarafından ilgiyle ziyaret edilmektedir. Özellikle Bodrum Merkez’de yer alan Bodrum Kalesi görülmeye değer olan bu unsurlar arasında yer almaktadır.

 

 

Muğla Tatil Yerleri” üzerine bir yorum

  • Muğla gibi güzel bir şehirde sizlerde sıcak yaz mevsimlerinde, ucuz oteller arıyorsanız eğer, yada dilediğiniz zamanlarda Muğla Bodrum deniz kenarında güzel bir tatil yapmak isterseniz rahat rahat sizlerde Bodrum gibi eğlenceli bir o kadar da denizi ile güzel buraya gelerek her türlü eğlenerek keyifli zamanlar geçire bilirsiniz.
    Muğla marmaris de çok güzel zamanlar geçirebileceğiniz ucuz otelleri, kiralık evleri apart daireleri ile çok güzel bir yerleşim yeridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir